Wybranie odpowiedniej zabawki dla dzieci nie jest prostym zadaniem. Zależy nam na tym, aby nowo kupiona rzecz nie tylko sprawiała radość naszym pociechom, ale i rozwijała je. Pragniemy pobudzać wyobraźnię maluchów, poszerzać ich horyzonty i otwierać na wszystko, co ofiaruje im świat. Jak w takim razie mądrze wybierać zabawki, aby przynosiły one efekty na długie lata? Odpowiedzią są książki, dostosowane do wieku i poziomu dzieci.

Zainteresuj swoje dziecko

Zabawki dla dzieci wcale nie muszą być drogie i jednakowe. Trzeba jedynie umiejętnie dobierać kupowane przez nas artykuły. Już od najmłodszych lat możemy pokazywać naszym pociechom, że czytanie książek jest wspaniałą i rozwijającą zabawą. Pobudza ona wyobraźnię, pozwala poznać świat i ciekawych ludzi oraz wzbudza w nas wiele pozytywnych emocji.

Pierwszymi książkami, które powinniśmy czytać i pokazywać naszym dzieciom są baśnie. Ich tajemniczy, magiczny świat wciągnie je bez końca. Zagadkowe postacie, niecodzienne zjawiska i inspirujące przygody rozbudzą dziecięce umysły, otworzą je na nowe doznania. Pomożemy naszym maluchom w tworzeniu ich pierwszych marzeń. W końcu któż  z nas nie chciał kiedyś zamieszkać w wiosce Smerfów lub porozmawiać z krasnoludkami?

Wciąż nowe lektury

Aby książki nie znudziły się dzieciom zbyt szybko, musimy bardzo uważnie dostarczać im lektur. Ich tematyka nie może być wciąż jednakowa, bo to może każdego znużyć. Kiedy nasze pociechy poznają pierwsze baśniowe postaci, pora na coraz dłuższe i poważniejsze opowieści. Zacznijmy im czytać kochane przez wszystkich powieści, do których wielu z nas, będąc już dorosłymi niejednokrotnie wraca. Harry Potter, Ania z Zielnego Wzgórza, Tajemniczy ogród, Przygody Robinsona Crusoe – to tylko kilka z wielu tytułów, które wciąż rozbudzają ludzkie serca. To fantastyczne opowieści o ludziach, ich uczuciach, emocjach i rozterkach, które wciąż są aktualne. Mimo, że wymienione wyżej powieści powstały wiele lat temu, ich tematyka wciąż jest obecna w naszym życiu.

Dostarczaj dzieciom autorytetów

Zabawki dla dzieci nie tylko mają przynosić radość, ale i powinny rozwijać, przekazywać odpowiednie wartości i wzorce. Dlatego też czytanie dzieciom jest wspaniałą formą pokazywania im autorytetów. To właśnie w baśniach i powieściach przygodowych pojawiają się silne charaktery, charyzmatyczne osoby i kochający bohaterowie, którzy walczą o trumf dobra i sprawiedliwości. Jeżeli zależy nam na wychowaniu naszych córek na kobiety silne i świadome swoich możliwości, powinnyśmy im czytać książki o Ani z Zielonego Wzgórza. Widzimy w nich dziewczynkę, która potrafi się przeciwstawić nieodpowiadającym jej warunkom. To osoba o silnej psychice, która walczy o upragniony świat. Bezkompromisowo dąży do celów, a jednocześnie kocha najbliższe jej osoby.

Na zabawki dla dzieci wybierajmy książki. Dobór właściwych lektur dla maluchów zaowocuje świadomymi i mądrym dorosłymi w przyszłości.